interaktif çocuk kitapları

Çocuk kitaplarını dijitale taşıyoruz

Çocuk kitapları dijital yayıncılığın en çok heyecan yaratan alanlarından biri. Biblioteknik EPUB3 formatının olanakları, etkileşimli kitaplar alanındaki yetkinlikleri yanı sıra dijital kitapların pedagojisine dair araştırmaları ve çözümleriyle de yayıncılarımızla etkin bir işbirliği içine giriyor.

Mevcut kitapların dijital alana taşınması söz konusu olduğunda çocuk kitapları alanı çok fazla özgün çözüm ve esneklik gerektirir. Ülkemizde ilk interaktif çocuk kitaplarını uygulayan ekibimiz yüzeysel olanın ötesine geçerek yayınevlerimizin editörleri ile birlikte üretiyor.

Doğrudan dijital olarak tasarlanıp üretilecek kitaplar için farklı formatların tüm etkileşimli uygulama seçeneklerini ve Biblioteknik Studio‘nun geniş olanaklarını size sunuyoruz.

 

Hızlı ve güçlü dijitalleştirme çözümü: Pubcoder
Pubcoder interaktif çocuk kitaplarını kendisi hazırlamak isteyen yayıncılarımız için dünyanın en gelişkin EPUB3 e-kitap hazırlama aracı. iBooks tarafından da yayıncılara tavsiye edilen Pubcoder’ı yayıncılık sürecinize entegre edip, inDesign’daki projelerinizi doğrudan aktarıp kolaylıkla interaktif öğeler ekleyebilirsiniz. Projelerinizi doğrudan Pubcoder ile baştan tasarlayabilirsiniz. Pubcoder ile tek bir dosyada çalışıp, projelerinizin çıkışını EPUB3 e-kitap, iOS uygulama, Android uygulama hatta web sayfası olarak alabilirsiniz. Biblioteknik Pubcoder’ın Türkiye’de tek yetkili eğitimcisi ve lisans sağlayıcısı olarak hizmet vermektedir. Daha fazla bilgi burada.

 

Dijital Çocuklar İçin Yeni Okuma Deneyimi Tasarımı sunumu
2014 yılında Uluslararası Çocuk ve Gençlik Edebiyatında Yeni Yönelimler Konferansı’nda kurucumuz Mustafa Temiztaş tarafından gerçekleştirilen bu sunum dijital yerliler olarak adlandırılan kuşağa okumanın sevdirilmesinin olanaklarını tartışmak üzere hazırlandı. E-Kitap, oyunluluk, dijital yayıncılık teknolojilerinin kullanımı ele alınırken hikaye anlatma ve hikayelerle ilişkilenme biçimimizin yeniden değerlendirilmesi gerektiği vurgulanıyor.

 

Projeleriniz için beklemeyin

0216 348 16 85 Hemen iletişime geçin