İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Türkiye Yayıncılar Birliği’nin birlikte düzenledikleri, “6. Türkiye Yayıncılık Kurultayı” 08-09 Mayıs 2014 Perşembe ve Cuma günleri İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

İlgilenen herkese açık olan kurultayda, “Kitapta Sansür, Otosansür/Fiili Sansür”, “Eğitim Yayıncılığının Geleceği”, “Kitap Tasarımı: Kapak ve Ötesi”, “Akademik Yayıncılıkta Usulsüz Alıntı ve İntihaller”, “Yayıncılığa Devletin Desteği”, “Kitap Tanıtımı: Reklam mı, İlan mı, Kampanya mı?” başlıklı altı ayrı oturum gerçekleştirildi.

Programda hemen dikkatimizi çeken nokta dijital yayıncılık başlığının tartışma konuları arasında bulunmaması oldu. Kurultayın iki yılda bir düzenlendiği düşünülürse, hemen herkes tarafından 2014 ve 2015’in dijital yayıncılık açısından çok farklı başlıklarda oldukça hareketli geçmesi beklenirken böyle bir başlığın açılmamasını bir eksiklik olarak görüyoruz. Bu açığın, ihtiyaç kendisini daha güçlü hissettirdiğinde dijital yayıncılık başlığına özel bir toplantıyla kapatılacağını umuyoruz.

Projeleriniz için beklemeyin

0216 348 16 85 Hemen iletişime geçin